Горизонтальні жалюзі досі залишаються на піку своєї популярності, навіть незважаючи на те, що вони з’явилися на українському ринку досить давно. І на це є свої причини. Горизонтальні жалюзі можна повісити на будь-яке вікно, і вони відмінно впишуться в будь-який інтер’єр. До того ж вони дуже прості у використанні – досить зробити всього пару рухів, і в вашому домі утворюється напівтемрява, ще пара рухів – і промені сонця знову заливають всю вашу квартиру. У тих, хто тільки придбав горизонтальні жалюзі або тільки думає над покупкою, може виникнути питання – а як доглядати за ними? У цій статті ви дізнаєтеся багато корисний рад по експлуатації такого виду жалюзі.

Горизонтальні жалюзі на пластикові вікна – світлозахисні пристрої №1

Головна мета жалюзі будь-якого виду – регулювати надходження світла в оселі і, природно, захищати від сонця. Винайшли їх ще в далекому 1970 році, а своєї популярності вони не втратили і до цього дня. Ці світлозахисні пристрої складаються з горизонтальних або вертикальних пластин. У другому випадку зазвичай використовуються найрізноманітніші матеріали: деревина, тканини або легкі метали. Для першого в основному беруть алюміній – він дуже легкий, але при цьому щільний, за рахунок чого не пропускає сонячні промені в будинок. Пластини в горизонтальних жалюзі вигнуті особливим чином, так вони краще зберігають свою форму. Рейки можуть бути також дерев’яними або тканинними, в залежності від моделі та ваших уподобань.

Вибрати горизонтальні жалюзі для вікон просто

Перш за все необхідно визначитися, куди ви хочете повісити жалюзі і як їх можна буде прикріпити. Є кілька способів кріплення: до стелі, до стіни, на сам віконний профіль і між рамами. Враховувати також варто інтер’єр і обстановку вашого приміщення – від цього залежить вибір матеріалу і кольору жалюзі. І, природно, варто знати точні розміри ваших пластикових вікон. Виходячи з цих параметрів можна вибрати відповідну модель.

Як почистити горизонтальні жалюзі – кілька ефективних способів

Як і на кожному предметі в будинку, на жалюзі також збирається пил. На перший погляд може здатися, що почистити їх – робота на кілька годин. Однак, в догляді за горизонтальними жалюзі немає нічого складного. Для миття алюмінієвих жалюзі підійде кілька способів:

  1. Пропилососити щіткою з маленькою м’якою насадкою;
  2. Протерти вологою ганчіркою;
  3. «Спокутувати» жалюзі в ванні з теплою водою. Останній спосіб – найпростіший, однак варто враховувати кілька важливих моментів. По-перше, не можна використовувати окріп для миття алюмінієвих жалюзі, а по-друге, краще не занурювати їх в ванну повністю, щоб не замочити механізм в карнизі. Після «купання» жалюзі варто вивісити на відкрите повітря і дати їм просохнути. Якщо у вас жалюзі з тканини, то кращий спосіб їх почистити – пройтися пилососом з м’якою щіткою. Дерев’яні найкраще просто протерти вологою ганчіркою, споліскування у ванні їм точно не підійде.
Читайте також: Як правильно і легко мити жалюзі

У нашому інтернет-магазині величезний вибір горизонтальних жалюзі

Якщо ви вирішили, що вам точно необхідні жалюзі горизонтальні, купити їх простіше всього в онлайн-магазині. На просторах інтернету можна знайти набагато більший вибір моделей і забарвлень. У нас ви можете вибрати будь-які готові жалюзі горизонтальні, ціна вас неодмінно порадує. Ми підберемо світлозахисні пристрій, який буде відповідати всім вашим побажанням і зроблять обстановку вашого будинку більш затишною.