Що таке маркізи на вікна і коли їх придумали? Це тканинне, навісне, захисне полотно від сонця та дрібного дощу. Згідно з деякими джерелами, перші маркізи з’явилися у Венеції понад 100 років тому і з тих пір використовуються по всьому світу. Будь-які вікна і вхідні двері з боку вулиці виглядають більш оригінально, якщо їх архітектурний стиль доповнений маркізами. Конструкція виробів не складна, і встановити навіси можна практично скрізь.

Види тентів

Які існують типи маркіз? Сьогодні їх придумано досить, щоб вмістити в невеликий список. Є тенти:

 • горизонтальні;
 • терасні;
 • вертикальні;
 • балконні;
 • коробові;
 • арочної форми;
 • для панорамних вікон і вітрин;
 • система веранда та ін.

Як можна зрозуміти зі списку, види маркіз неодноманітні, але фактично служать одним цілям: захищають від дощу, мокрого снігу та прямих сонячних променів. Вони відмінно виконують свою функцію: створюють привабливий вигляд, допомагають зберегти температуру в приміщенні, доповнюють загальнтй екстер’єр.

Для ділових людей, зайнятих в малому і середньому бізнесі, питання установки маркіз давно вирішене, особливо в жаркий літній період. Вони прекрасно забезпечують непрозорість і створюють сприятливі умови для роботи або відпочинку. Сонцезахисні системи мають збірну конструкцію, легко розкладаються, а також монтуються і демонтуються. На відміну від жалюзі, які обмежують видимість з вікон, тенти забезпечують тінь зовні, не порушуючи своєю конструкцією панорамний вид. В цьому і є основні переваги маркіз на вікна.

Особливості маркіз

Сьогодні їх функції справді не переоцінені. Захисні конструкції, крім згаданих переваг володіють і іншими.

 • Нанесення реклами на тканинне полотно. Маркізи – це відмінний носій корисної інформації.
 • Захисний тент чудово перешкоджає утворенню відблисків від сонця.
 • Якщо встановлені маркізи на вікна, то, меблі, штори та інші предмети інтер’єру не будуть настільки швидко вицвітати від УФ променів.

Також маркізи беруть участь і в енергозбереженні. Якщо провести їх монтаж, влітку приміщення не буде так сильно нагріватися, тобто включати кондиціонер на більшу потужність, не доведеться.

Встановити захисні тенти можна фактично в будь-якому місці, де потрібно створити затінення. Їх успішно використовують не тільки бізнесмени, але і звичайні люди. Наприклад, маркізи вже давно користуються попитом в приватному секторі, власниками нерухомості. За допомогою тканинного захисного полотна можна вберегти рослини від палючого сонця або відпочити самому, розслабившись на лавці в приємній тіні. Якщо потрібно встановити маркізи, купити недорого рулонні штори або жалюзі, фахівці з профільною компанії Жалюзі Центр завжди допоможуть.

Переваги та догляд за тентовим полотном

Господарі заміського будинку, а також їхні гості напевно віддадуть перевагу відпочити не в променях спекотного сонця, а де-небудь на терраски, під щільною тканиною маркіз. У прохолодному місці не тільки приємно вести задушевні бесіди, але і працювати або приймати їжу. В цілому, їх монтують навіть на вікна житлових багатоквартирних будинків, на балкони, лоджії. Встановлюють над вхідними дверима бутиків, ресторанів, банків. Тобто спектр застосування великий і різноманітний.

Маркізи фактично не мають терміну придатності. У цьому полягає ще одна перевага захисних тентів. Кріплення полотна досить-таки просте і, в крайньому випадку, його завжди можна зняти і провести необхідні профілактичні роботи. Тобто, завдяки простій конструкції, в холодну пору року маркізу легко демонтувати. Також є сенс підкреслити, що тканинна основа стійка до впливу прямих сонячних променів, вологості. Вона не покривається грибком, не гниє і не вигоряє.

Доглядати за маркізами дуже легко і просто, але головна умова – регулярність. Після вітру з пилом потрібно протирати тканину, а по закінченні дощу ретельно її висушувати. Як підручних засобів підійде губка, м’яка щітка, волога ганчірка, мильна вода. Допускається застосування спеціальних мийних засобів: 303 Fabric Cleaner або 303 Fabric Guard. Все вищесказане підводить до фінальної межі і закриває питання: чи потрібні маркізи на вікна.


Теги

Теги відсутні.