Як замовити жалюзі і не помилитися при виборі?

Історія такого добре нам знайомого і в той же час дивного винаходу, як жалюзі, почалася ще в епосі Середньовіччя, коли люди за допомогою тканинних клаптів закривали двері. Неважко здогадатися, що сам вид і варіанти матеріалів жалюзі того часу особливою різноманітністю не відрізнялися, не те, що ми можемо спостерігати зараз. Сьогодні вашій увазі представлені сонцезахисні пристрої на будь-який смак і гаманець: вертикальні і горизонтальні жалюзі, стрінги, ролети, з тканини, дерева, пластика – як то кажуть, будь-який каприз за ваші гроші. У цій статті ми розповімо, як правильно замовити і встановити віконні жалюзі, зробивши тим самим домашню обстановку ще приємніше.

Готуємося до замовлення правильно

Найперше, що вам слід врахувати – це вид приміщення, в якому передбачається установка жалюзі. Якщо це вітальня або спальня – дуже добре на вікнах будуть виглядати жалюзі з тканини з різними малюнками, які окрім своєї основної функції – захисту від денного світла, будуть так само вважатися стильним предметом декору кімнати. Пластиковий варіант ламелей більше підійде для кухні, з огляду на можливі випаровування від готування, мити їх не складе труднощів. Наступним кроком є вибір варіанта кріплення. На сьогоднішній день існує три види установки:

  • безпосередньо на віконну стулку. Це найпопулярніший спосіб кріплення, так як багато хто звик прикрашати кімнату квітковими горщиками, ставлячи їх на підвіконня, і перший вид установки залишає місце для цього;
  • в віконний проріз між схилами. В даному варіанті є свої плюси і мінуси: позитивна сторона в тому, що такі жалюзі візуально збільшать приміщення, негативна – у зв’язку з постійним висуванням ламелей, на підвіконні нічого не повинно бути для зручного функціонування жалюзі;
  • до стіни над вікном або до стелі. З огляду на розмір вікон, жалюзі можуть бути до підвіконня або статі. Мінус такого кріплення в тому, що в такому випадку штори, до яких ми так звикли, будуть недоречні, але підвіконня залишиться вільним для декорування.

Крім іншого, варто вибрати задовольняються вас тип раздвижки жалюзі, який залежить від самого виду сонцезахисного пристрою.

Купити рулонні штори в Україні можна в каталогі нашого сайту

Типові помилки при замовленні і як виміряти віконний проріз

На жаль, не кожен з нас є фахівцем в тій чи іншій справі, що стосується і зняття мірок з вікон. Але кілька простих правил допоможуть вам не помилитися у цьому завданні. Перш за все потрібно чітко розрізняти ширину і висоту, і обов’язково вираховувати кілька сантиметрів після виміру:

  • щоб уникнути торкання жалюзі до підвіконня, якщо обраний відповідний тип кріплення (в отвір вікна), слід відняти пару сантиметрів з висоти отвору;
  • при кріпленні пристрою до стіни, варто вибрати широкий варіант жалюзі, який на 5 сантиметрів буде «виходити» за рамки вікна, і в стільки ж сантиметрів дотримуватися відстані між підлогою і жалюзі.

Досить важливим моментом при замовленні є ваш вибір варіанту переміщення жалюзі при їх відкриття / закриття. Слідкуйте за тим, щоб при розчиненні вікон ламелі не заважали цьому процесу.

Читайте також: Як легко мити різні види жалюзі

Якщо ви сумніваєтеся в правильності вимірювання – викличте майстра

Звичайно ж, найкращим варіантом не турбуватися і отримати в результаті професійно виконану роботу стане виклик фахівця додому. Майстер, крім виміру вікон, порадить, який варіант жалюзі підійде саме вашому інтер’єру, і який тип установки буде виглядати найбільш виграшним. Варто згадати про те, що, зробивши самостійно неправильний завмер, ви не тільки витратите свій час даремно, таким же чином ви втратите і гроші, коли доведеться робити коригування жалюзі через невірних даних. Спеціаліст, який візьметься за ваше замовлення, не тільки допоможе з консультацією, але і гарантовано буде нести відповідальність за всю роботу, починаючи від виміру вікон і закінчуючи монтажем жалюзі.