Рулонні штори та жалюзі, як і кожен предмет в домі, потребує очищення та догляду. Ми розповімо, як швидко та ефективно доглядати за жалюзі та ролетами.

Як доглядати за жалюзі та ролетами в домашніх умовах 1

Догляд за жалюзі

Ці секрети догляду в домашніх умовах підходять для жалюзі День-Ніч, вертикальних жалюзі та горизонтальних жалюзі.

Суха чистка

Щоб ваші жалюзі були охайними та виблискували чистотою, найкращий спосіб – сухе чищення. Це можна зробити за допомогою спеціальної щітки для чищення жалюзі або ж використовуючи звичайні тканинні серветки з мікрофібри чи інших вологовбираючих тканин. Таке легке очищення спроможне забрати бруд і пил.

Волога чистка

Що ж робити, якщо жалюзі сильно забруднені? Тоді варто протирати їх ганчіркою, змоченою в теплій воді чи легкому мильному розчині. При витиранні жалюзі дійте обережно без натиску, щоб не погнути металеві пластини. При легких забрудненнях можна мити жалюзі не знімаючи з вікон.

Миття

Що робити, якщо жалюзі дуже сильно забруднилися чи в них в’ївся жирний наліт? Якщо ж вам не вдається справитися з плямами вологою ганчіркою, тоді потрібно помити жалюзі вдома. Для цього акуратно зніміть жалюзі, покладіть до ванни та обережно помийте їх в теплій мильній воді. Можна додатково застосувати щітку, але рухи повинні бути дуже обережними. Після миття жалюзі необхідно залишити в ванній до повного висихання, щоб уникнути плям на ламелях. Після висихання можна акуратно повісити жалюзі на своє місце.

Як доглядати за жалюзі та ролетами в домашніх умовах 2

Догляд за тканинними ролетами

Доглядати за тканинними ролетами набагато простіше, ніж за шторами. При цьому тканинні ролети не поступаються затишністю. Тому сучасні господарі часто віддають перевагу саме тканинним ролетам, обираючи стиль та легкість догляду.

Порохотяг

Найкращим доглядом для ролетів є обробка за допомогою порохотягу. При цьому порохотяг потрібно вмикати на мінімальний режим, використовуючи при цьому спеціальну меблеву насадку. Зазвичай, хороші тканинні ролети мають спеціальну пропитку, яка захищає ролети від забруднень та має пиловідштовхуючу дію. Якісні тканинні ролети можна обрати на сайті: рулонні штори

Волога чистка

Що робити, якщо ролети сильно забруднилися, та вкрилися жирними плямами? Для того, щоб почистити тканинні ролети від таких забруднень, потрібно застосувати мильний теплий розчин та м’яку вологовбираючу ганчірку. Перед цим краще переконатися, що вологе прибирання не протипоказано саме вашим ролетам. Після очищення тканинні ролети варто сушити лежачи, в відкритому вигляді, щоб не допустити зім’яття та зламів.

Хімчистка

Існує також раціональний спосіб очистки тканинних ролетів – хімчистка. Це є найбільш щадящий догляд для ролетів, але лише за умови, що хімчистка якісно виконує такі послуги та використовує рекомендовані хімікати. Для цього ролети потрібно акуратно зняти та завезти в хімчистку, після чого обережно змонтувати назад на вікно.

Прання

Для любителів робити все самостійно існує складніший спосіб очистки – прати ролети. Для цього необхідно зняти тканинні ролети та обов’язково від’єднати від них механізм. Далі рулонні штори потрібно занурити в ванну, в якій набрана тепла вода з домішками натурального мила без агресивних компонентів. Миття слід робити обережними рухами за допомогою мильної ганчірки чи губки. Не можна використовувати миючий засіб з відбілювачем, навіть якщо у вас світлі тканинні ролети! Після миття ролети необхідно ретельно сполоснути чистою водою, щоб вимити всі залишки миючого засобу.

Очистка від плям

Що робити, якщо на ролетах плями? Найчастіше ця прикрість трапляється з тканинними ролетами на кухні. Як варіант, можна спробувати вивести пляму стирачкою для олівців. Якщо цей варіант не допоміг, можна скористатися спеціальним миючим засобом на натуральній основі. Ці засоби широко представлені в еко-крамничках. Перед використанням все ж варто прочитати інструкцію та випробувати засіб на непомітний ділянці штор. В складних випадках рекомендується використовувати розчин перекису водню чи нашатирю.

СУВОРО ЗАБОРОНЕНО!

  • Прати тканинні ролети в пральній машині. Це призведе до повного та безповоротного пошкодження тканини.
  • Довго тримати ролети, замочені в воді.
  • Терти ролети в процесі миття абразивними губками.
  • Мити ролети під натиском та грубими рухами.
  • Прасувати ролети. Якщо в окремих випадках це буде необхідно, то дозволяється прасувати ролети виключно через шматок тканини або вологу марлю.
  • Сушити штори у складеному вигляді. В такому випадку після висихання штори буде неможливо відновити.

Зберегти найкращий вигляд жалюзі та ролетів найлегше, якщо самі жалюзі чи ролети вироблені за високими стандартами якості. Такі вироби володіють пило- та брудовідштовхуючими властивостями, легкі в догляді та витримують не одне генеральне прибирання. 

Обирайте якісні ролети та жалюзі в нашому каталозі та насолоджуйтеся довговічними домашніми речами. Замовити жалюзі та ролети можна онлайн на сайті.

Виготовлення жалюзі та ролетів за 1 день, всі тканини в наявності, доставка по Україні безкоштовна.