Щодня, прокидаючись, ми відкриваємо штори і впускаємо в кімнату сонячне проміння, а ввечері закриваємо їх, лягаючи спати. Здавалося б — що тут такого, але ми рідко замислюємося про історію простих речей, які нас оточують. Для нас це буденність, яка не викликає жодного захоплення, проте історія їх без перебільшення вражає. Сьогодні ми можемо купити штори, жалюзі чи ролети будь-якого вигляду чи кольору, лаконічні або розкішні. Що тут казати, якщо навіть штори можна тепер відкрити одним доторком до смартфону. Так було не завжди.

Історії за закритими шторами

Історія штор бере свій початок з глибокої древності. Ще в сиву давнину люди завішували входи до своїх печер шкірами мамонтів чи інших тварин. Проте тоді такі занавіски мали набагато практичнішу функцію, ніж зараз, захищаючи наших предків від холоду, вітру та дощу. Найдавніші штори виготовляли з льону. У передгір’ях Кавказу в знаменитій печері Дзудзуана було знайдено лляні штори віком 36 тисяч років. Набагато пізніше, у Древньому Єгипті люди вже навчилися розмальовувати тканини, що захищали їх від палючого сонця. На зміну Єгипетській та Грецькій прийшла Римська Імперія зі своєю культурою та звичаями. Щоб захистити тисячі глядачів Колізею від нестерпного сонця, були встановлені величезні тенти, чимось схожі на дах сучасного стадіону. Коли потреби в них не було, їх збирали горизонтальними складками. Так і з’явилися всім нам відомі римські штори.

Історії за закритими шторами

Купці і мореплавці подорожували світом, перевозячи разом із різними товарами ще й технології. У той час, коли в решті світу шовкові штори були ознакою багатства та розкоші, в арабському світі на них було накладено табу. Справа в тому, що за мусульманськими законами, чоловіки не мають права носити блискучий або шовковий одяг, а також закони Ісламу забороняють вбивати тварин для виробництва предметів розкоші. Таким чином, мода на шовк оминула арабські країни стороною.

Також у Нідерландах збереглася цікава традиція. Кілька століть тому тисячі голландських чоловіків відправлялися в далекі плавання, а тому було прийнято закон про заборону зашторювати вікна, щоб сусіди могли бути певні, що жінки вірно чекають своїх чоловіків. В епоху пишних палаців і балів штори стали ледь не найважливішим елементом декору, величезні гардини повинні були показувати весь лоск і багатство господаря. Вони дуже відрізнялися від того, що можна було побачити в будинку простого селянина. Але з початком промислової революції в Англії та появою ткацького станка, штори стали доступні всім. До початку 20-го століття виробництво стало масовим. З’явилися штучні тканини і штори стали прикрашати вікна кожного дому. Змінилася і мода – на зміну пишності прийшла строгість мінімалізму.

Історії за закритими шторами
Історії за закритими шторами

Сьогодні ми самі маємо можливість обирати, який світ ми створюємо навколо себе. Ви самі вирішуєте – поринути у світ фантазії, прикрасивши дім старовинними шовковими шторами епохи бароко чи романтичними римськими шторами. Або вам більше до вподоби лаконічність скандинавського дизайну і ви оберете стильні та функціональні ролети день-ніч. Ми залюбки допоможемо вам у виборі найкращого рішення саме для вашої оселі.