Рано чи пізно всі ми задаємося питанням як захистити свій дім від яскравого сонця та небажаних поглядів. І сьогодні ринок пропонує нам безліч варіантів – від звичних нам тюлів до сучасних сонцезахисних систем з автоматичним управлінням. Однак найбільш практичними та стильними залишаються жалюзі та тканинні ролети на вікна.

Чим вони відрізняються? Які мають переваги та недоліки? І який тип сонцезахисної системи вибрати для кухні, спальні та вітальні? Про це ми поговоримо далі.

Що обрати – жалюзі чи тканинні ролети?
Жалюзі – це вид віконних штор, що являють собою саморегульовані планки (ламелі) з тканини, деревини, металу, пластмаси.
Рулонні штори – це полотно жорсткої тканини, яке намотується на вал, що обертається. Конструкція тканинних ролет на вікна може мати різну фактуру, колір, прозорість, малюнок, світлопроникність і спосіб кріплення. А керувати рухом ролу можна звичним нам ланцюжком або ж сучасним пультом управління.

Що обрати – жалюзі чи тканинні ролети?

Переваги тканинних ролет:

1. Широкий асортимент.

Під будь-який інтер’єр або стиль квартири можна легко підібрати ідеальний варіант рулонних штор. Різноманітні фактури, однотонні чи барвисті орнаменти, нанесені принти на замовлення – прикрасити тканинні ролети на вікна можливо всіляко.

2. Захист від сонячного світла і шуму.

Залежно від вибору тканини розрізняють прозорі, напівпрозорі і непрозорі тканинні ролети, які частково або повністю блокують проникнення сонячних променів. Також як додаткова перевага – ролети знижують рівень зовнішнього шуму в приміщені.

3. Підтримують температуру кімнати.

Розташування тканини утворює гарний повітряний прошарок, що покращує теплоізоляцію приміщення.

4. Не накопичується пил та не вигорають.

Перед виготовленням рулонних штор тканини піддаються спеціальній обробці засобами, які захищають тканину від накопичення пилу і запобігають вигоранню тканини під прямими сонячними променями.

5. Легкий і швидкий монтаж.

За допомогою різних механізмів кріплення рулонна штора може монтуватися у віконному отворі, над вікном, на стелі і навіть похило (у мансардних вікнах).


Що обрати – жалюзі чи тканинні ролети?

Переваги жалюзі:

1. Великий вибір.

Горизонтальні, вертикальні, дерев’яні, алюмінієві чи тканинні – підібрати жалюзі на вікна можна під будь-який інтер’єр та гаманець.

2. Легкість в експлуатації та догляді.

Горизонтальні жалюзі на вікна можна протерти вологою губкою, а вертикальні жалюзі оброблені антистатиком, який відштовхує частки пилу, тому особливого догляду вони не потребують.

3. Можливість регулювати світловий потік.

Завдяки регулюванню позиції ламелей можна контролювати кількість світла в кімнаті.


Попри велику кількість переваг обидвох конструкцій, вибір повинен залежати від зручності використання в кожній конкретній ситуації.

  • Рулонні штори дозволяють практично повністю обмежити кількість світла в приміщенні. Такий сонцезахист дуже корисний в спальні.
  • До дитячої кімнати, наприклад, ідеально вписуються м’які вертикальні жалюзі, які будуть розсіювати світло, а не повністю ховати сонце від дитини.
  • Якщо виходити з точки зору практичності, то для кухні, ванни, санвузлів краще застосовувати горизонтальні жалюзі з пластику або металу, оскільки вони міцніші, вологостійкі і за ними простіше доглядати.
  • Жалюзі День-Ніч ідеально вписуються в інтер’єр вітальні. Їх конструкція дозволяє керувати підйомом і опусканням штори і світловим потоком одночасно, а цікавить дизайн стане прикрасою будь-якої кімнати.

Як видно, і ролети, і жалюзі дуже функціональні та зручні у використанні. Все залежить тільки від ваших уподобань, фінансових можливостей і стилю інтер’єру, в якому і будуть встановлені дані конструкції.

Замовляйте жалюзі та ролети онлайн зі знижкою 20% на сайті Жалюзі Центр та насолоджуйтеся якістю придбаних виробів! Наші спеціалісти завжди раді допомогти при виборі чи проконсультувати Вас з будь-яких інших питань.