Сьогодні жалюзі – це практична прикраса вікна в будь-якій кімнаті. З їх допомогою можна створити більш комфортне і затишне відчуття простору в приміщенні. Вони пропускають досить добре повітря і захищають від яскравого сонячного світла. Компанія «Жалюзі центр» – це організація, яка займається постачанням якісного продукту споживачам. Працює тільки з відомими виробниками, що має на увазі високу якість готових конструкцій. Якщо стоїть питання, які жалюзі краще пластик або алюміній, то тут важливо знати деякі особливості, щоб не помилитися у виборі.

У чому позитивні і негативні сторони пластикових жалюзі?

Пластиковий варіант має низку своїх переваг і достоїнств. Вони зручні, міцні і не викликають складнощів у догляді за ними. Пластикові конструкції можуть бути світлонепроникними або ж прозорими. Переваги пластикових жалюзі:

 • можливість вибрати з багатої кольорової гами, що дозволяє максимально естетично вписати їх в наявну;
 • обстановку і інтер’єр;
 • довговічність;
 • захист від сонця;
 • практичність;
 • простота в догляді.

Недоліки пластикових жалюзі все ж є. Головний з них – це токсичність деяких моделей. Якщо в процесі їх виготовлення використовувався низької якості пластик, то в разі впливу сонячного світла вони можуть виділяти небезпечні компоненти. Сучасні технологічні процеси дозволяють зробити пластикові ламелі безпечними, але далеко не всі виробники дотримуються цих тенденцій, здешевлюючи свій продукт.

Тому якщо ви не впевнені в сумлінності фірми, то такі пластикові конструкції не рекомендують вішати на вікна, що виходять на південь.

Плюси і мінуси алюмінієвих жалюзі

Міцність і функціональність – це головна їх позитивна сторона. До того ж виробники надають величезний вибір колірних рішень. Ламелі алюмінієвих конструкцій можуть мати вертикальну та горизонтальну розташування. При цьому вартість перших трохи перевищує ціну друге. Переваги алюмінієвих жалюзі:

 • великий термін експлуатації;
 • нетоксичні;
 • пожежостійкі;
 • щодо прийнятна ціна виробу;
 • стійкість до низьких і високих температур;
 • вологостійкість.

Недоліки алюмінієвих жалюзі нечисленні. Багато хто вважає їх ідеальним варіантом для громадських місць (офіси, лікарні, бізнес-центри), а ось для будинку вони не настільки практичні, а їх зовнішній вигляд трохи грубуватий. Але, незважаючи на це, вони активно використовуються і для вікон в житлових кімнатах.

Відмінності пластикових і алюмінієвих жалюзі

Якщо говорити про практичність, то найбільш цій характеристиці відповідають конструкції, зроблені з пластику. Вони не змінюють форму, легкі в догляді, для оформлення в будинку вікон підходять ідеально. Багато виробників покривають пластик особливим протипиловим шаром, що забезпечує ще більш легкий догляд за ними. Алюмінієвий варіант більш практичний для офісних установ. Прекрасно протистоїть сонячного світла і не вимагає складного догляду за ним. Вони не насичуються сторонніми запахами і не збирають жир. Тому часто використовуються при оформленні вікон в кухні, ванних кімнатах. Це вважається більш довговічним варіантом.

Читайте також: Як різні види штор впливають на настрій людини

Які ж жалюзі краще вибрати для дому?

При покупці завжди запитуйте у продавця сертифікати якості. Щоб ваш вибір вас радував довгі роки, зверніть увагу також на роботу конструкції. Вона повинна бути плавна, не створювати сторонніх звуків. Не женіться за дешевим продуктом. Заощадивши, ви дуже скоро розчаруєтеся в своєму придбанні. Допомогти у виборі правильного дизайну, відтінку і матеріалу жалюзі допоможуть консультанти компанії «Jaluzi Centr».