Римські штори – цікаве і практичне рішення

У цьому блозі ми розберемо два питання: що з себе представляють римські штори і як встановити римські штори. Ці світлозахисні конструкції для вікон зручні і мають цікавий пристрій, завдяки якому широко застосовуються при створенні дизайну інтер’єру. За допомогою римських штор можна створити затишок і домашню обстановку в приміщенні, головне – гармонійно поєднувати їх за кольором з обробкою кімнати і меблями.

Конструкція римських штор

Вона запозичена у римських мореплавців. Принцип складання і розвішування таких штор аналогічний підіймання і опускання вітрил старовинних кораблів. Римська штора складається з планки кріплення, утяжелітельной планки, штирів, вшитих в полотно, кілець і мотузки для фіксації.

Як зшити римські штори

Виберіть матерію, яка буде підходити по тону до кольорової гами приміщення. Якщо Ви збираєтеся зробити штори для кухні, краще віддавати перевагу тканини з пилевідштовхуючий і вологозахисним просоченням. Потім потрібно визначитися зі способом кріплення: на стіні над вікном або у віконному отворі, або на стулках вікна. На установку першим способом йде найбільше тканини: розміри вікна плюс п’ять-сім сантиметрів з кожного боку вікна і ще припуски на шви. Якщо Ви будете використовувати другий варіант, то до габаритів вікна додавайте тільки кілька сантиметрів на шви. При монтажі третім способом до розмірів внутрішньої рами додайте тканину на обробку швів. Викроюйте два шматки тканини за отриманими результатами. Обробляйте їх шви. Далі сострачівайте обидві сторони штори, з розрахунком вставки 7-8 стрижнів і обважнювати планки. Потім пришивайте в районі штирів (з двох сторін) пластикові або металеві кільця і протягують шнури фіксації через них.

Шнури закріплюються на верхній стороні штори. Далі штора фіксується на планці кріплення степлером. Хоча планку кріплення, як і обважнювати можна було б вшити в штору. Штора готова.

Читайте також: Як зробити жалюзі своїми руками

Як встановити римські штори самостійно

Такі штори можна зафіксувати на саморезах, цвяхах або гаках. Можливий варіант монтажу на липучці, але він – менш надійний. Якщо Ви самі виготовили светозащитную конструкцію, то до країв кріпильної планки можна пришити ще по одному кільцю і протягнути через них мотузки фіксації штор – так їх буде зручніше піднімати. Ви можете розглянути способи, як встановити римські штори, на фото.

Де купити готові римські штори

Якщо Ви хочете захистити своє приміщення від сонця і, разом з тим, прикрасити свої пластикові вікна, – римські штори якраз те, що Вам потрібно. В каталозі Жалюзі Центр Ви знайдете величезний вибір однотонних римських штор з малюнком і без, різної текстури. У нас є готові римські штори і можливість виконати індивідуальне замовлення. Жалюзі Центр може запропонувати й інші варіанти світлозахисних конструкцій. Цікавтеся детальніше у менеджерів, як встановити римські штори на пластикові вікна самостійно або замовляйте їх монтаж у наших фахівців.