Жалюзі – не самі доступні за ціною світлозахисні конструкції. Тому багато хто цікавиться, як своїми руками зробити жалюзі. І правильно, адже це не складно.

Самостійно теж можна виготовити цікаві жалюзі для вікон ручної роботи, які не тільки захистять приміщення від сонця, але і створять неповторну обстановку в кімнаті і домашній затишок. Жалюзі hand-made створюють з тканини, паперу та інших матеріалів, все залежить від фантазії виробника.Перш ніж розповісти, як самому зробити жалюзі, давайте розглянемо їх різновиди.

Основні види жалюзі

  • горизонтально розташованими пластинами-ламелями;
  • з вертикальними ламелями;
  • Рулонні жалюзі, згортаються в компактний рулон;
  • жалюзі-плісе, що складаються гармошкою.

Для виготовлення найпростіших жалюзі в домашніх умовах Вам знадобляться звичайні підручні прилади і пристосування: ножиці, скотч, мотузка, нитки, голка, брус, саморізи, тасьма.

Як зробити своїми руками жалюзі з шпалер і тканини

Найпростіші плісе власного виготовлення робляться з шпалер або інший щільного паперу. Для початку потрібно вимірювати стулки вікна, до довжини додати 30-40 см -Виходить необхідних габаритів світлозахисну конструкції. Відрізаний шматок шпалер складають в гармошку з шириною смуги в 3-5 см. Дироколом проколюють симетричні дірки з однієї й іншої сторони. Через пророблені отвори простягають шнур або мотузку. Зверху шнур закріплюється скотчем, зайві кінці відрізаються. Якщо Ви не збираєтеся їх складати, низ оформляється аналогічно. В іншому випадку залишаєте нижні кінці мотузки вільними, закріпивши їх вузликом, для формування гармошки. Тоді жалюзі можна буде скласти гармошкою, акуратно зав’язавши вільні кінці шнура. Жалюзі кріпляться скотчем на вікно або примотують скотчем до планки, яку монтують саморізами. Такі жалюзі прослужать не надто довго, але стануть цікавим і неповторним прикрасою інтер’єру.

Читайте також: Як самому встановити римські штори

Які жалюзи найпростіше зробити з тканини?

З тканини самому найпростіше зробити рулонні жалюзі. Заміряйте конструкцію вікна або стулок окремо, в залежності від способу кріплення жалюзі. До отриманих розмірами додайте 1-2 см з усіх боків з запасом на шви, щоб вийшли акуратні оброблені краї. Вирізуйте 2 отриманих моделі, а потім зшивати їх. У нижній край вставляється і закріплюється планка для обважнення. Зверху штора кріпиться на брус, який встановлюється на стулки вікна або до хатині віконного отвору. З боків через брус перекидаються 2 стрічки або тасьми на 20-30 см довший штор, завдяки яким Ви зможете зафіксувати скорочення штори. Такі жалюзі прослужать набагато довше паперових, їх можна прати і гладити. Але якщо Ви не збираєтеся ламати голову, як зробити самому жалюзі в домашніх умовах, і маєте для цього можливість -звертатися в нашу компанію. Ми пропонуємо Вам придбати готові жалюзі або замовити конструкцію за розмірами пластикового вікна або віконного отвору з іншого матеріалу. У нашому каталозі Ви знайдете різні типи жалюзі найрізноманітніших візерунків і фактур. У нас Ви також можете замовити установку обраних світлозахисних конструкцій.