Жалюзі використовують з давніх часів. Однак, про місце їх «народження» нікому достеменно невідомо. Перший спогад про такі віконницях з’являється тільки в VIII столітті від Р.Х. Тоді в Західну Європу вторглися бербери і араби, які привезли з собою моду на подібні «штори». Історія жалюзі триває у Франції. У країні свободи і технічного прогресу їх переважно використовували куртизанки. Таким чином, вони намагалися приховати своє житло від цікавих поглядів людей. Сам термін також французький, і перекладається як «зрада». Можливо, це пов’язано з родом діяльності тих жінок, які застосовували східні «віконниці».

Цікаві факти про жалюзі: історія створення лінії масового виробництва

Штори активно встановлювалися в будинках в XVIII столітті. Саме тоді за справу взявся Джон Уебстер. У той час він був досить відомим дизайнером. Запуск жалюзі в масове виробництво стався в 60-і рр. того ж століття в Філадельфії (США). Однак, вже до цього багато жителів створювали і вішали на віконних прорізах даний практичний елемент інтер’єру. Переконатися в історичному факті допомагає невелика рекламна замітка в одному з тижневиків, який видавався в США. Там пропонується придбати продукцію для вікон різних кольорів. Існує офіційна дата прийняття системи багатьма дизайнерами – 21 серпень 1841 року. Це пов’язано з тим, що відомий виробник Джон Хемптон вперше запатентував зразки. Саме він став законним їх власником. Винахід древніх конструкторів на той час було не зовсім схоже на сучасні моделі. Однак, товари стали дуже популярні і користувалися величезним попитом у населення. При необхідності вони практично не пропускали світло, мали привабливий зовнішній вигляд. Готові продукти представляли собою цілі конструкції, які були з’єднані між собою капронової драбинкою і шнурами. Усередині системи був розташований механізм, що дозволяє регулювати штори.

Чому жалюзі використовували в усі часи?

Відомий лінгвіст Ожегов у своєму словнику визначає термін «жалюзі», як штори з поперечних паралельних пластин. Для докладного роз’яснення він додає, що такі віконниці встановлюють на вікнах будинків для: захисту від сонця; негоди; вуличного пилу. Також вони дозволяли регулювати теплі і холодні повітряні маси. Сучасні фахівці не завжди погоджуються з цим твердженням. Але горизонтальні жалюзі дійсно здатні затримувати, або пропускати холодне повітря в деякій мірі. Пізніше особливу популярність придбали ті ж горизонтальні «віконниці». Вони були дуже прості у виготовленні, практичні, функціональні, швидко піддавалися монтажу і розбирання. Головне, що приваблювало покупців, – це вартість товару. Він був доступний особам навіть з дуже низькими доходами. Таким чином, історія виникнення жалюзі дала поштовх для розвитку наступних поколінь вироби.

Замовляйте недорого тканинні ролети в Києві, с доставкою по Україні

Інноваційний підхід при виготовленні моделей

Сучасні жалюзі продаються з різних матеріалів, в тому числі, тканини. Звичайно ж, їх механізми регулювання більш досконалі. На відміну від штор, віконниць, вони прекрасно захищають від сонячних променів, причому краще за всіх своїх «колег» контролюють інтенсивність проходження світла в кімнату. Таким чином, можна створити приємну атмосферу в домі.Жалюзі, виготовлені за новими зразками, легко миються. З ними не можуть зрівнятися жодні штори. Очищати виріб від пилу дозволяється, як стаціонарно, так і після демонтажу. Продукт з металевими ламелями витримує будь-які агресивні засоби. Також важливу роль відіграє обстановка, яку створюють жалюзі. Сьогодні випускаються такі зразки, які можуть відмінно «прижитися» в розкішному інтер’єрі, завдяки відмінному декорування, тисненням малюнків. Наприклад, серед багатьох клієнтів Jaluzi Center дуже популярні мультифактурні вироби. Стандартні ж моделі придатні тільки для офісних приміщень, ванних кімнат і т.п.


Теги