Гармонійний інтер’єр сучасних квартир часто заперечує наявність штор. Вони не впишуться в модну концепцію обстановки і своєю присутністю будуть псувати зовнішній вигляд приміщення. Нові тенденції облаштування житлового простору базуються на багатофункціональності. Прискорюється темп життя диктує свої умови декорування сучасних квартир, де світло, сонце є прекрасним доповненням. І тут, таке старомодне захоплення як оформлення приміщення шторами ніяк не передбачено.

Застосування вертикальних жалюзі

Інше важливе питання – візуальне збільшення обсягу площі за допомогою жалюзі. Безліч квартир не володіють достатньою просторістю, а це значить, що грамотно підібрані і встановлені жалюзі для вікон і стелі зможуть додати просторове сприйняття. Стельові жалюзі як ніщо інше краще за всіх вирішують задачу – розширення візуалізації простору.

Тобто простий аксесуар здатний не тільки доповнити дизайнерський напрямок квартири, але і створити зоровий об’єм приміщення. Якщо присутній тверде переконання прикрасити дизайн квартири цим універсальним елементом декору, для початку потрібно вирішити питання, який малюнок вибрати, а також продумати інший момент, пов’язаний з монтажем – жалюзі, як встановити на стелю.

З першим нюансом більш – менш ясно, і він буде описаний нижче. Що стосується кольору, то він певним чином впливає на освітленість приміщення і створення настрою. Приємна обстановка буде гарантована, якщо віддати перевагу теплим тонам (білому, блакитному, фіолетовому рожевому).

Основні типи жалюзі

У житлових приміщеннях непогано виглядає комбінація різних відтінків. Якщо дизайн квартири більше зеленого кольору, то, жалюзі підійдуть салатові або лимонні. Небажано допускати різкого контрасту, наприклад, червоного і білого. Вкрай необхідно дотримати поєднання всієї колірної гами: інтер’єру і передбачуваного аксесуара. Для релаксації краще підійдуть тканини блакитних тонів, благотворний вплив на психіку надає бузковий колір. Тепер що стосується технічного регламенту. Тут важливий досвід або закладені від природи якості: вміння і кмітливість. Жалюзі бувають декількох видів: • плісе; • рулонні; • горизонтальні; • вертикальні. Щоб швидко і правильно вирішити питання, як кріпляться жалюзі на стелю або безпосередньо до нього, краще зупинити свій вибір на механізмі вертикального дії. Заміряти вікно і підібрати виріб з таким розрахунком, щоб жалюзі виступали за контури отвору на 20 см. Також, встановити готові до складання жалюзі, допоможе певний інструмент: дриль, рівень, шурупи, рулетка, ножівка, дюбелі, кутник та ін.

Установка кріпильного механізму

Процес монтажу аксесуара інтер’єру ділиться на: кріплення направляючої і установку ламелей, тобто здійснюється в два етапи. Перед початком основних робіт буде потрібно зробити ряд нескладних вимірів. З двох сторін від вікна виміряється однакову відстань і відзначається олівцем. Потім визначають наступний момент: відстань на стелі, від стіни до направляючої має становити 6-7 см. Ця умова важливо для вільної роботи жалюзі, щоб механізм не торкався стінок. Коли місця кріплень намічені, приступають до складальним операціями, однак тут важливо врахувати один непростий момент. У більшості випадків весь механізм кріпиться до стелі на підставі двох точок. Якщо висота конструкції в збірці більше або дорівнює 1,5 метра, необхідно опрацювати питання з додатковим кріпленням. Далі свердлити отвори, вставляються дюбеля, засувки (кронштейн) і шурупи. Після цього ведуть монтаж направляючої – заводять одним кінцем або підставляють по всій ширині і кріплять до характерного клацання.

Читайте також: Типові помилки при замовленні жалюзі

Монтаж стрічкових ламелей

Наступне питання, на яке доведеться дати відповідь в контексті, як кріпити жалюзі до стелі, стосується монтажу ламелей (довгастих пластин). Щоб правильно зібрати конструкцію, потрібно за допомогою шнура розгорнути бігунки щодо площини вікна. Далі ведеться установка ламелей. Приготувати кожну смужку і неквапливими рухами, одним кінцем, натискати на проміжок засувок. Спочатку збірку вести з одного боку, потім з іншого. Нижні кінці ламелей кріпляться декоративним ланцюгом. Вона, на певній відстані вставляється в передбачені пази. Дотримуватися однакову відстань. Після всіх трудомістких маніпуляцій конструкцію перевіряють на працездатність. Жалюзі повинні пересуватися в направляючої частини плавно, без заїдань. Також звернути увагу, щоб поворотний момент ламелей здійснювався без ривків. Якщо дефектів після монтажу не виявлено, значить, жалюзі зібрані правильно.